Turanza T005-driveguard DriveGuard

Opony Letnie OSOBOWE
alt text
Drag to rotate this tyre 360-icon

Turanza T005-driveguard DriveGuard

Opony Letnie OSOBOWE
Turanza T005 DriveGuard to opony letnie dla kierowców chcących zachować pewność i kontrolę podczas jazdy zarówno po mokrej, jak i suchej nawierzchni.
Drag to rotate this tyre 360-icon
  • Opona oceniona najwyżej pod względem hamowania i pokonywania zakrętów na mokrej nawierzchni 1
  • Klasa A na etykiecie UE pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni
  • Dłuższy przebieg w porównaniu z poprzednim modelem 2
  • Dla wybranych rozmiarów dostępna technologia Run-Flat DriveGuard
Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Parametry techniczne i korzyści

Na zdjęciu prezentowana jest technologia NanoPro-Tech™, zapewniająca oponom Turanza T005 lepszą przyczepność na mokrej i śliskiej nawierzchni.

Mieszanka z NanoPro-Tech™

Najlepsze w swojej klasie zachowanie na mokrej nawierzchni
Niezależne testy opon wykazały, że model Turanza T005 DriveGuard przewyższa inne wiodące opony pod względem parametrów hamowania i pokonywania zakrętów na mokrej nawierzchni. Tym, co wyróżnia opony Turanza T005 DriveGuard jest dodatek NanoPro-Tech™ w mieszance. Ta autorska technologia Bridgestone sprawia, że opona lepiej pochłania wodę, przez co ma lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni.
Zdjęcie przedstawia optymalną przyczepność, jaką rzeźba bieżnika opon Turanza T005 zapewnia na mokrej nawierzchni.

Zoptymalizowana rzeźba bieżnika

Dla najlepszej przyczepności na mokrej nawierzchni
Rzeźba bieżnika opon Turanza T005 DriveGuard zwiększa poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że kierowca jest lepiej przygotowany na ulewny deszcz i mokre odcinki drogi podczas podróży. Wysokie bloki w okolicy barku opony oraz duża przerwa na środku szybko odprowadzają wodę z powierzchni opony, zmniejszając ryzyko aquaplaningu.
Na zdjęciu pokazano, że opony Turanza T005 są produkowane z najtrwalszych materiałów, dzięki czemu otrzymały oceny w dwóch klasach na etykiecie UE.

Mocna konstrukcja i bieżnik

Wysokie klasy według etykiety UE
Nasi inżynierowie wybrali najlepsze materiały, aby podwyższyć parametry opon Turanza T005 DriveGuard. Pod warstwą gumy znajduje się sztywny poliester i stal, które poprawiają właściwości jezdne i zmniejszają opór toczenia, pomagając w zmniejszaniu zużycia paliwa. Wszystkie udoskonalenia, a także mieszanka i rzeźba bieżnika, umożliwiły przyznanie oponom Turanza T005 DriveGuard klasy A przyczepności na mokrej nawierzchni i klasy B oporu toczenia na etykiecie UE.

Nota prawna

1 Najwyższa ocena w zakresie bezpieczeństwa hamowania oraz pokonywania zakrętów na mokrej nawierzchni wydana przez niezależny ośrodek testowania i certyfikacji opon TÜV SÜD. Odniesienie: w porównaniu z wynikami uzyskanymi przez 4 głównych konkurentów w tym samym segmencie: Michelin Primacy 4, Continental Premium Contact 5, Goodyear Efficient Grip Performance, Pirelli Cinturato P7. Test przeprowadzony przez TÜV SÜD na zlecenie Bridgestone na torze ATP Papenburg w czerwcu 2018 r. na oponach 205/55 R16 91V. Samochód testowy: VW Golf 7. Raport nr [713126981].

2 W oparciu o testy wewnętrzne, poprawa odporności na zużycie na poziomie 11% w porównaniu z poprzednim modelem: Bridgestone Turanza T001 EVO.