Weather Control A005-evo-driveguard DriveGuard

Opony Całoroczne OSOBOWE / SUV / 4X4
Click and drag Drag to rotate this tyre 360-icon

Weather Control A005-evo-driveguard DriveGuard

Opony Całoroczne OSOBOWE / SUV / 4X4
Weather Control A005 EVO DriveGuard to najnowsza opona wielosezonowa Bridgestone o ponadprzeciętnej przyczepności na mokrej nawierzchni i lepszym zachowaniu na śniegu, wykorzystująca technologię DriveGuard.
Click and drag Drag to rotate this tyre 360-icon
  • Najwyższy w klasie wskaźnik przyczepności na mokrej nawierzchni 1
  • Lepsze zachowanie na śniegu 2
  • Najwyższa odporność na zużycie 3
  • Technologia DriveGuard zapewnia dodatkową ochronę przed przebiciem
Przeczytaj więcej Przeczytaj mniej

Parametry techniczne i korzyści

Zdjęcie: opony Weather Control A005 EVO DriveGuard, które otrzymały kl. A na etykiecie UE dzięki NanoPro-Tech™, mieszance o dużej zawartości krzemionki.

Specjalny wzór bieżnika i mieszanka

Klasa A na etykiecie UE pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni
Zarówno w razie konieczności nagłego zahamowania na mokrej nawierzchni, jak i wówczas, gdy przy spokojnej jeździe autostradą złapie ich ulewa, kierowcy użytkujący opony Weather Control A005 EVO DriveGuard mogą być spokojni. Większe zagęszczenie elementów barkowych w bieżniku sprawiło, że ten model opony otrzymał najwyższą klasę na etykiecie UE w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni.
Na zdjęciu widać, że opony Weather Control A005 EVO DriveGuard mają mocną konstrukcję, dostosowaną do warunków pogodowych o każdej porze roku.

Technologia DriveGuard

Ochrona przed przebiciem
Opatentowana technologia DriveGuard zapewnia dodatkową ochronę w razie przebicia opony. W razie przebicia opony wzmocniona ściana boczna i żebro chłodzące rozpraszają ciepło, umożliwiając kierowcy pokonanie do 80 km z prędkością do 80 km/h, aż do dotarcia do wulkanizatora lub miejsca, w którym można bezpiecznie wymienić oponę.
Na zdjęciu widać, że opony Weather Control A005 EVO DriveGuard mają mocną konstrukcję, dostosowaną do warunków pogodowych o każdej porze roku.

Zoptymalizowana konstrukcja karkasu

Wydłużony okres eksploatacji i przebieg
Zwiększona trwałość karkasu opon Weather Control A005 EVO DriveGuard sprawia, że opona nadaje się do eksploatacji w różnych warunkach atmosferycznych i drogowych, przez co można ją użytkować przez cały rok. Specjalna konstrukcja umożliwia dystrybucję ciśnienia w celu zapewnienia maksymalnych parametrów i przeciwdziałania nierównomiernemu zużyciu.
Na zdjęciu widać symbol alpejski na oponie Weather Control A005 EVO DriveGuard, potwierdzający doskonałe zachowanie na śniegu.

Udoskonalona mieszanka krzemionki

Certyfikat symbolu alpejskiego.
Weather Control to opony całoroczne, jednak model A005 EVO DriveGuard jest wyjątkowy, jeśli chodzi o rozwiązania wspomagające kierowcę zimą. Udoskonalona mieszanka Nano Pro-Tech™, wzór bieżnika w kształcie litery V i innowacyjne lamele ułatwiają hamowanie i przyspieszanie oraz zapewniają lepsze właściwości trakcyjne na śniegu.

Nota prawna

1 Klasa „A” wg etykiety UE, najwyższe miejsce w rankingu przyczepności na mokrej nawierzchni

2 Potwierdzone certyfikatem oznaczenie z symbolem płatka śniegu wpisanego w zarys 3 szczytów górskich (symbolem alpejskim)
Na podstawie wewnętrznych testów opony Weather Control A005 marki Bridgestone na terenie ośrodka testowego w Szwecji. Rozmiar opony: 205/55 R16 94V. Siła trakcyjna przy prędkości od 5 do 35 km/godz. większa o 3% w porównaniu z poprzednim modelem. Droga hamowania na śniegu przy prędkości od 40 do 5 km/godz. skrócona o 3% w porównaniu z poprzednim modelem. Wzrost przyspieszenia bocznego o 4% w porównaniu z poprzednim modelem w teście slalomu na śniegu z prędkością 50 km/godz.

3 Ten sam potencjalny przebieg co naszych opon letnich klasy premium
Potencjalny przebieg na poziomie poprzedniego modelu w porównaniu z naszymi oponami klasy premium. Na podstawie wewnętrznych testów opony Weather Control A005 marki Bridgestone przeprowadzonych w laboratorium zamkniętym. Rozmiar opony: 205/55 R16 94V. Trwałość opon zależy od stylu jazdy, ciśnienia w oponach, konserwacji opon oraz pojazdu, warunków pogodowych itp.