Tyre Talk

Nowy CEO spółki Bridgestone Europe, Middle East & Africa

Stanowisko Prezesa Zarządu i CEO spółki Bridgestone na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) już we wrześniu obejmie Paolo Ferrari. Zastąpi on Franco Annunziato, który w styczniu br. został mianowany Prezesem Wykonawczym i CEO Bridgestone China, Asia & Pacific.

Nowy Prezes Zarządu i CEO spółki Bridgestone Europe, Middle East & Africa

Nowy CEO dołączy także do grona Członków Zarządu firmy oraz Komitetu Wykonawczego spółki Bridgestone Europe NV/SA z siedzibą w Zaventem w Belgii.

Paolo Ferrari do Bridgestone przechodzi z firmy Pirelli, w której do niedawna piastował stanowisko CEO w jej filii w Ameryce Południowej. Wcześniej kierował północnoamerykańskim oddziałem tej spółki jako CEO i Prezes Zarządu. Zajmował także szereg stanowisk wykonawczych w wielu oddziałach firmy Telecom Italia Group we Włoszech, w Niemczech i w Wielkiej Brytanii. Ponadto pracując w londyńskiej siedzibie banku Credit Suisse First Boston, był związany z sektorem bankowości inwestycyjnej. Do spółki Bridgestone wniesie między innymi wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu firmami o globalnym zasięgu, które zdobywał w krajach Ameryki Północnej i Południowej oraz Europy.

„Cieszymy się, że Paolo Ferrari dołączy do zespołu Bridgestone. Ma ogromne międzynarodowe doświadczenie i sukcesy w zarządzaniu spółkami wielu branż oraz na różnych rynkach. Jestem przekonany, że doświadczenie lidera korporacji o globalnym zasięgu będzie bardzo przydatne przy wprowadzaniu kolejnych innowacyjnych rozwiązań i osiągnięciu jeszcze lepszych wyników – przy poszanowaniu podstawowych wartości Bridgestone” – powiedział Eduardo Minardi, Executive Chairman pełniący obowiązki CEO Bridgestone Europe, Middle East & Africa.

Paolo Ferrari z pochodzenia jest Włochem. Przez długie lata żył i pracował za granicą, w szczególności w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Bocconi oraz posiada dyplom MBA Stern School of Business przy Uniwersytecie Nowojorskim. Do zespołu Bridgestone dołączy 19 września br.