Tyre Talk

Bridgestone i Firestone na Paris Motor Show 2016

Największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy wraca do Paryża, by promować innowacyjne rozwiązania. Podczas Paris Motor Show 2016, które odbędą się między 1 a 16 października br., przedstawi najnowsze propozycje marek Bridgestone i Firestone dla Europy.

Bridgestone i Firestone na Paris Motor Show 2016

Nowe opony Bridgestone

Gwiazdą stoiska o powierzchni 360 m² (Bridgestone Hala 1, stoisko 202) będzie z pewnością Bridgestone DriveGuard – nowa opona, na której można kontynuować jazdę bez względu na rodzaj przebicia na odcinku 80 km i z prędkością do 80 km/h.

Na targach w Paryżu zadebiutuje także model Bridgestone Dueler A/T 001 – nowa opona trenowa, która zapewnia doskonałą przyczepność w terenie, a jednocześnie świetnie sprawdza się na asfalcie.

Kolejna prezentowana przez Bridgestone nowość to technologia Contact Area Information Sensing (CAIS) zintegrowana z zimowymi oponami Blizzak LM001. System CAIS informuje kierowców o warunkach nawierzchni i jednocześnie udowadnia, że firma wspiera rozwój technologiczny nie tylko opon, ale także kompletnych systemów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Odwiedzający stoisko Bridgestone na pewno nie przegapią nowego Astona Martina DB 11 wyposażonego w sportowe opony Potenza S007 o rozmiarze 20". Firma zdobyła niedawno zaszczytne miano wyłącznego dostawcy opon do modelu DB 11.

Obiecujące debiuty Firestone

W Paryżu swój debiut będzie miała także opona Firestone Roadhawk, zaprojektowana by zapewnić kierowcom samochodów osobowych pożądaną wytrzymałość i bezpieczeństwo, niezależnie od warunków pogodowych. Potwierdzeniem tego jest klasa A przyczepności na mokrej nawierzchni według etykiety UE.

Kolejna nowość na paryskich targach to model Firestone Vanhawk 2 przeznaczony dla samochodów dostawczych. Opona zapewnia stabilność, solidność i przyczepność, z których znana jest jej poprzedniczka – Vanhawk, a ponadto jeszcze lepiej sprawdza się na mokrej nawierzchni i pozwala skuteczniej minimalizować zużycie paliwa.

Po emocjach stricte samochodowych goście stoiska będą mogli zrelaksować się podczas koncertów projektu Firestone Music Tour, w ramach którego marka obecna jest na największych festiwalach muzycznych w Europie. Będzie także możliwość wypróbowania swojego własnego talentu wokalnego w specjalnie przygotowanym do tego celu Firestone Car-aoke van.