Tyre Talk

BMW wybiera Bridgestone

Bridgestone rozszerza długofalową współpracę z Grupą BMW i zawiera kolejne kontrakty na dostawę opon do montażu fabrycznego w najnowszych modelach serii 7 i X1.

BMW wybiera Bridgestone

Bridgestone Potenza S001 i Blizzak LM001 w nowych BMW serii 7

Najbardziej luksusowy sedan BMW serii 7, jest dostępny z ogumieniem sportowym Bridgestone Potenza S001 w sześciu rozmiarach. We wszystkich wersjach tych opon zastosowano zwiększający bezpieczeństwo system Run Flat (RFT), który umożliwia kontynuację jazdy nawet po przebiciu opony. Potenza S001 to flagowa opona UHP (Ultra High Performance) Bridgestone z wysokim indeksem prędkości, która w samochodach z mocnymi silnikami zapewnia bezbłędną precyzję prowadzenia, nawet na mokrej nawierzchni. Jako ogumienie zimowe w BMW montowane są natomiast opony Blizzak LM001 RFT w dwóch rozmiarach. Opony te uzyskały najwyższą ocenę w testach przeprowadzonych przez niemiecki automobilklub ADAC.

Bridgestone Turanza T001 i Blizzak LM001 w najnowszym BMW X1

Bridgestone dostarcza także do najnowszego BMW X1 opony Turanza T001, w wersji standardowej oraz w trzech rozmiarach z technologią Run Flat. Opony te zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższy komfort jazdy, stabilność przy dużej prędkości oraz dobre właściwości jezdne na mokrej nawierzchni. Ogumienie zimowe do tego modelu BMW to Blizzak LM001 RFT w dwóch rozmiarach oraz LM001 w wersji standardowej.

Długofalowa współpraca

Nowe kontrakty na dostawę wyposażenia do montażu fabrycznego stanowią kontynuację długofalowej współpracy marek Bridgestone i BMW, dotyczącej zarówno pojazdów wyścigowych, jak i seryjnych. Przez ostatnie 20 lat obejmowała ona dostawę opon na oryginalne wyposażenie wielu modeli, udział w programie BMW Driving Experience oraz wspólne opracowywanie rozwiązań technicznych, takich jak technologia Run Flat (RFT).

Niedawno Bridgestone został wybrany jako wyłączny projektant ogumienia do samochodów BMW serii „i”. Firma dostarcza zoptymalizowane pod względem ograniczenia emisji CO2 opony Ecopia EP500, przeznaczone do miejskiego, w pełni elektrycznego BMW i3, oraz opony sportowe Potenza S001 do modelu BMW i8 z hybrydowym napędem elektryczno-spalinowym.

Od lewej do prawej: letnie opony Bridgestone Potenza S001 i Turanza T001 oraz zimowa opona Blizzak LM001

Od lewej do prawej: letnie opony Bridgestone Potenza S001 i Turanza T001 oraz zimowa opona Blizzak LM001