Nowa opona Bridgestone VT-TRACTOR

Design features
Dostępne rozmiary oraz informacje techniczne- kliknij w ten link

Większa nośność i oszczędność czasu

Opona Bridgestone VT-TRACTOR została opracowana i przetestowana w Europejskim Centrum Technicznym (TCE) w pobliżu Rzymu, we Włoszech, i jest produkowana wyłącznie w zakładzie w Puente San Miguel (PSM) w Hiszpanii.

Opracowana w Europejskim Centrum Technicznym
TCE odgrywa ważną rolę w badaniu materiałów, projektowaniu opon, produkcji prototypów oraz wszelkich formach testowania wewnętrznego. Cały kompleks ma powierzchnię 32 hektarów, z czego około 17 000 m2 zajmują budynki, w których mieści się zaplecze projektowo-rozwojowe. W 2010 r. TCE rozbudowano o nowe kryte obiekty oraz laboratoria fizyczne i chemiczne z najnowocześniejszym sprzętem.

Możliwości testowania w TCE zostały rozszerzone przez wprowadzenie specjalnego bębna o średnicy 3 metrów, który pozwala na sprawdzenie wszystkich rozmiarów opon w zamkniętym pomieszczeniu przed przystąpieniem do testów na drodze. Ponad 200 opon zostało przetestowanych w celu potwierdzenia wyników VT-TRACTOR (wewnątrz, na zewnątrz i na polach).

Pracownicy TCE pełnią trzy podstawowe funkcje:
1) Projektowanie i rozwój opon do samochodów osobowych i dostawczych, ciężarówek, autobusów i pojazdów rolniczych, w celu spełniania wymogów europejskich klientów;
2) Projektowanie procesów i wyposażenia dla 9 zakładów produkcyjnych Bridgestone w Europie;
3) Zapewnianie właściwego funkcjonowania systemów jakości ISO 9000, QS-9000 i ISO-14000.

 European Product Puente San Miguel Front

Produkowana w Puente San Miguel
Zakład zatrudnia około 400 osób, łącznie z pracownikami biurowymi i magazynowymi, i zajmuje powierzchnię blisko 100 000 m². Opony VT-TRACTOR są produkowane tylko w zakładzie PSM. Produkcję rozpoczęto w zeszłym roku, żeby umożliwić wprowadzenie opony na rynek europejski jesienią 2014 r.

 European Product Puente San Miguel Top