FAQs

Informacje ogólne

 • Czy Bridgestone i Firestone to ta sama firma?

  Tak. Bridgestone i Firestone to różne marki opon jednak są one zarządzane przez Grupę Bridgestone. Zarówno gama opon Bridgestone jak i Firestone zostały opracowana i wyprodukowane przez Bridgestone Europe.

 • Czy muszę wymienić wszystkie 4 opony w moim ciągniku czy mogę tylko 2 ( np. na tylnej osi)?

  Aby w pełni skorzystać z technologii Bridgestone VF zalecamy montaż opon Bridgestone VT-TRACTOR na osi przedniej i tylnej. Niemniej jednak, możliwy jest montaż tylko na jednej osi a różnica w wydajności powinna nadal być widoczna. W takim przypadku zaleca się sprawdzenie ustawienia kół, aby upewnić się, ze prędkość kół przednich jak i tylnych pozostaje w równowadze.
  Nie jest zalecany montaż opon VF i IF lub opon standardowych na tej samej osi.

 • W jaki sposób opona Bridgestone VT-TRACTOR przenosi większe obciążenie niż opona standardowa przy takim samym ciśnieniu?

  Opony Bridgestone VT-TRACTOR Bridgestone są zbudowane przy użyciu zupełnie innej technologii niż standardowe opony rolnicze. Bardzo wytrzymałe karkasy, ściany boczne o ultra-niskiej sztywności pionowej i nowy wzór bieżnika sprawiają, że opony Bridgestone VT-TRACTOR mogą przenosić 40% więcej obciążenia niż standardowe opony. Oznacza to, że można załadować więcej i objąć zasięgiem większą powierzchnię upraw bez uszczerbku dla gleby. Opony Bridgestone VT-TRACTOR zapewniają maksymalną wydajność, produktywność oraz ochronę upraw i wierzchniej warstwy gleby.

 • Nie mam ciagnika o dużej mocy. Czy warto mimo to zamontowac opony Bridgestone VT-TRACTOR?

  Tak. Chociaż procentowa różnica w wydajności będzie oczywiście większa w przypadku ciagników o dużej mocy to nie znaczy, że ciagniki mniejsze, kompaktowe nie mogą korzystać z technologii VF wykorzystanej w budowie opony Bridgestone VT-TRACTOR. Będą one nadal dostarczać wymiernych korzyści pod względem przyczepności, zużycia paliwa i ochrony gleb. Skontaktuj się ze sprzedawcą lub biurem sprzedaży Bridgestone aby uzyskać więcej informacji.

 • Jak używać tabeli prędkość/ ciśnienie?

  Nie ma takiej potrzeby! Opony rolnicze Bridgestone są wyposażone w najbardziej zaawansowaną technologię VF na rynku, co oznacza możliwość bardzo dużego ugięcia. Ten standard ETRTO (European Tyre i Rim Technical Organisation) pozwala na przenoszenie tego samego ładunku przy dowolnej prędkości pojazdu (maksymalnie do 50 km / h). Oznacza to, że nie trzeba zmieniać ciśnienia w oponach przy wjeździe z pola na drogę, ani nie trzeba zmniejszać ładunku. Pozwala to na znaczną oszczędność czasu i bezproblemową jazdę.

 • Czy opona Bridgestone VT-TRACTOR jest najdelikatniejszą dla gleby opona rolniczą?

  Rzeczywiście tak jest. Zarówno testy niezależne jak i wewnętrzne wykazały, że technologia VF (Very High Flection) wykorzystana w projektowaniu opony Bridgestone VT-TRACTOR zapewnia wyjątkową przyczepność i wydajność przy znacznie niższym ciśnieniu. Oznacza to, że ciężar rozkłada się na znacznie większym obszarze, co zwiększa przyczepność przy jednoczesnym zmniejszeniu nacisku i ubicia gleby. Różnica będzie widoczna w czasie żniw!

 • Co oznacza napis "NRO" na boku opony?

  "NRO" oznacza "Opcja Wąskiej Felgi". Ten nowy standard jest unikalny dla opon Bridgestone VT-TRACTOR.
  Przy opracowywaniu technologii Bridgestone VF do użytku w tradycyjnych rozmiarach, Bridgestone opracował specjalną wersję bieżnika do wykorzystania na węższych felgach w rozmaitych rozmiarach. Funkcja ta pozwala korzystać z opon VF bez konieczności zmiany felg a zatem obniża koszty inwestycyjne. Szczegółowe informacje na temat dostępnych rozmiarów opon i obręczy towarzyszących można znaleźć w oficjalnej broszurze produktu.

 • Co oznacza symbol "VT" ?

  "VT-TRACTOR" to nazwa bieżnika flagowej opony rolniczej Bridgestone."V" oznacza kąt żeber."T" oznacza wysoką przyczepność i "TRACTOR" oznacza maszynę, do której pasuja te konkretne rozmiary. Inne rozmiary i zastosowania zostaną wprowadzone w przyszłości, w tym na przykład VT-Combine.

 • Dlaczego opony Bridgestone?

  Bridgestone projektuje i rozwija wysokiej jakości opony rolnicze, które łączą doskonałą wydajność i efektywność dzięki technologii, która chroni Twój najcenniejszy atut: Twoją ziemię.Opony Bridgestone VT-TRACTOR są stworzone do pracy przy bardzo niskim cisnieniu, oferując doskonałą przyczepność przy jednoczesnym zminimalizowaniu ugniatania gleby. Dodatkowo zapewniają większą wydajność, skrócenie czasu pracy, niżze zużycie paliwa i wyższe plony. Innymi słowy, Opony Bridgestone to inwestycja, która szybko się zwraca!

 • Czy opona Bridgestone VT-TRACTOR pomoże mi zaoszczędzić paliwo?

  Tak. Niezależne testy wykazały, że opony Bridgestone VT-TRACTOR, dzięki doskonałej przyczepności, pozwalają zaoszczędzić do 36 litrów paliwa/ dzień lub ponad 500 € / 500 ha, w porównaniu do innych produktów premium.

 • Czy opony Bridgestone VT-TRACTOR pomogą mi zaoszczędzić czas?

  Tak na pewno będzie. Niezależne testy dowiodły już, że lepsza trakcja opon Bridgestone VT-TRACTOR pozwala obrobić około 0,9 ha więcej w ciagu jednego dnia w porównaniu z aktualnymi oponami kluczowych graczy na rynku.Większa ładowność Bridgestone VT-TRACTOR oznacza również, że można zamontować np. większe ramiona natryskowe czy szerokie pługi, które mogą obejmować dużą większą powierzchnię w jednym przebiegu, oszczędzając w ten sposób jeszcze więcej czasu, powodując mniejsze naruszenie gleby i zmniejszenie zużycia paliwa.

Kategorie