Streszczenie Odcinek 3 - Odkrywanie Austrii

By Fabio Verhelst

lis 30 2018

Widok z lotu ptaka na osobę na motocyklu, przemierzającą austriackie wsie.

Na motocyklu nie przejeżdżasz po prostu z punktu A do punktu B. Podróżujesz od historii do historii. Prawdziwe skarby można znaleźć na każdym kilometrze. Na każdym zakręcie. Przy każdym uśmiechu. Za pomocą „Porywających historii” chcemy uchwycić te chwile i podzielić się nimi ze światem.

Podróżowanie czyni cię pokornym; przypomina ci, że jesteś mały. W każdym razie wierzy w to nasz narrator, Rik van Gerwen, podróżując przez rozległe wzgórza zachodniej Austrii do górskiego regionu Tyrolu. Szczyty te to dla motocyklisty prawdziwy raj, a po drodze spotykamy jednego z najbardziej szczęśliwych kierowców: Huberta Fritza, prezesa Ducati Club Tirol i „niepełnoetatowego króla” gór.
Rik van Gerwen , Zawodnik motocyklowy Bridgestone

Streszczenie

Odcinek 3 „Porywających historii” zabiera nas do Austrii. Przesiąknięta historią i ozdobiona naturalnym pięknem Austria stanowi doskonałą odskocznię dla motocyklistów. Nasz narrator, Rik van Gerwen, opisuje dreszczyk emocji podczas jazdy za miastem, oraz odczucia jakie wywołują u kierowcy zapach sosny, czy smażonego sznycla. Odczytując sygnały płynące z żołądka, robi krótki postój w lokalnej restauracji, aby dowiedzieć się więcej o austriackiej kuchni i skosztować słynnego panierowanego kotleta.

Po powrocie na trasę van Gerwen opowiada, dlaczego motocykl jest czymś więcej niż kawałem stali, mianowicie jest dla niego sposobem, aby uciec od codziennej harówki i cieszyć się obecną chwilą. Kolejną osobą, która postrzega pracę ze stalą jako odskocznie, a nawet wybawienie, jest Alex. Alex jest spawaczem i artystą, który tworzy nieregularne figury przestrzenne ze stali, a praca pomogła mu uporać się z depresją i poczuć się wolnym.

Alex zaprasza van Gerwena, żeby podzielić się swoją historią powrotu do zdrowia, pokazuje mu swoją pracownię i proces tworzenia figur. W końcu dowiadujemy się, że te figury są czymś więcej niż artystycznym projektem. Są symbolem tego, jak doświadczenia życiowe mogą ukształtować i uformować człowieka pozwalając mu zachować wolność.

Z sercem napędzonym paliwem van Gerwen poddaje swoje opony testowi na austriackiej prowincji. Tutaj góry zmieniają się w plac zabaw, pasja nakręca prędkość, a on sam staje się podróżnikiem szczęśliwym do granic możliwości.