Ecopia H002: Najbardziej wydajna paliwowo opona dla flot

wrz 28 2018

Ecopia H002 to najbardziej wydajna paliwowo opona dla flot

Najnowsza generacja opon Ecopia charakteryzuje się najwyższą w swojej klasie wydajnością i przyczepnością na mokrej nawierzchni. Dzięki niej floty mogą obniżać całkowity koszt posiadania (TCO), nawet w trudnych warunkach.

Bridgestone wprowadza najnowszy produkt do gamy Ecopia: Ecopia H002. Ta opona charakteryzuje się innowacyjną rzeźbą bieżnika i nowo opracowaną technologią mieszanki. Ecopia H002 oferuje najwyższą w swojej klasie wydajność, pomagając właścicielom flot w obniżeniu całkowitego kosztu posiadania, przy zachowaniu tego samego przebiegu¹. Opony sprawują się doskonale również podczas opadów atmosferycznych. Są zgodne z najnowszymi europejskimi przepisami w zakresie jazdy zimą.

Obraz opony Bridgestone Ecopia H002 w zbliżeniu

Najlepszy w swojej klasie

"Przed flotami dalekodystansowymi stoi obecnie wiele wyzwań, począwszy od wysokich kosztów paliwa po obniżanie emisji CO2, a kończąc na dbaniu o bezpieczeństwo jazdy, szczególnie podczas złej pogody. Firma Bridgestone uwzględniła wszystkie te czynniki, tworząc model Ecopia H002. Jest to najbardziej wydajna paliwowo opona, dzięki której floty są w stanie sprostać codziennym wyzwaniom.

Nowa Ecopia H002 charakteryzuje się najwyższą w swojej klasie wydajnością paliwową. Zdobyła etykietę AAA UE na wszystkie osie – kierowaną, napędową i naczepową. Standardowa flota dalekodystansowa, w której wykorzystuje się opony Ecopia H002 na osie kierowane, napędowe i naczepowe, oszczędziłaby potencjalnie ponad 200 000 EUR na paliwie i obniżyła emisje CO2 o 546 ton rocznie.² TÜV SÜD również doceniła oponę Ecopia H002 za jakość i bezpieczeństwo, przyznając jej ocenę w teście opon TÜV SÜD na osiach kierowanych, napędowych i naczepowych.

Oprócz wymienionych wyżej zalet, Ecopia H002 pozwala też kierowcom prowadzić ciężarówki i zapewnia bezpieczeństwo nawet w bardzo złą pogodę. Opony zapewniają najwyższą w swojej klasie trakcję na mokrej nawierzchni. Jak potwierdziło badanie TÜV SÜD, przewyższają pod tym względem konkurencję. Nowa Ecopia zdobyła też wysokie noty za przyczepność na mokrej nawierzchni, uzyskując ocenę BBB UE dla osi kierowanych, napędowych i naczepowych.³

Ecopia H002 nadaje się również do jazdy zimowej. Jest to jedyna wydajna paliwowo opona dla flot dalekodystansowych z oznaczeniem 3PMSF i M+S na wszystkie osie pojazdu. Dzięki temu spełnia wymagania najnowszych europejskich przepisów w zakresie jazdy zimą.

Całościowe podejście Bridgestone do oszczędzania paliwa

W 2018 r. firma Bridgestone wprowadziła do sprzedaży oponę Ecopia H002 o parametrach 315/70R22.5 dla osi kierowanej/napędowej i 385/55R22.5 dla osi naczepowej. W tym roku Bridgestone ma w planach uzupełnienie asortymentu o inne modele, przeznaczone dla wszystkich głównych rozmiarów dalekodystansowych, w tym serię 60”. Ecopia H002 stanowi przykład całościowego podejścia Bridgestone do zmaksymalizowania wydajności paliwowej klientów flotowych. W połączeniu z linią paliwooszczędnych opon bieżnikowanych Bandag FuelTech®, układem monitorowania opon Tirematics i wszechstronną usługą zarządzania oponami dla flot komercyjnych Total Tyre Care, Ecopia H002 stanowi najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu floty mogą obniżyć koszty eksploatacyjne. Paolo Ferrari, dyrektor generalny i prezes Bridgestone na region EMEA, wyjaśnia: — W Bridgestone jesteśmy zorientowani przede wszystkim na klientów. Prowadzimy też i rozwijamy sieć usługową, a także zdobywamy cenne informacje pozwalające zrozumieć klientów dzięki systemom zarządzania oponami ‘Total Tyre Care’. Dlatego rozumiemy potrzeby flot lepiej niż ktokolwiek inny. Nasza branża, jak i cały świat, dynamicznie się zmienia. Floty coraz intensywniej poszukują rozwiązań wydajnych, zrównoważonych, bezpiecznych i wygodnych. Wraz z kluczowymi klientami flotowymi w Europie wspólnie przejechaliśmy i przetestowaliśmy opony Ecopia H002 przez 14 milionów kilometrów. Nowe opony pozwolą klientom osiągnąć wszystkie cztery cele poprzez obniżanie kosztów eksploatacji, redukcję emisji CO2 i uzyskanie stałej wydajności przez cały rok”.

Przypisy Zastrzeżenia

1. Efektywność paliwowa klasy A dla rozmiarów 315/70R22.5 i 385/55R22.5 zgodnie z europejskim rozporządzeniem w sprawie etykietowania opon. Taki sam przebieg w porównaniu z produktami poprzedniej generacji na podstawie wewnętrznej oceny terenowej przeprowadzonej w latach 2017 i 2018.

2. Oszczędności finansowe i redukcja CO2 w porównaniu z poprzednią generacją Ecopia H001. Różnica zużycia paliwa i emisji CO2 między Ecopia H002 i Ecopia H001 wg narzędzia Vecto dla zestawu ciągnika 4x2 z przyczepą. Przewidywane roczne oszczędności dla całej floty w oparciu o następujące założenia: wielkość floty 150 ciągników i 150 przyczep, roczny przebieg 130 000 km na ciężarówkę, cena oleju napędowego 1,2 EUR/l.

3. Przyczepność na mokrej powierzchni klasy B dla rozmiarów 315/70R22.5 i 385/55R22.5 zgodnie z europejskim rozporządzeniem w sprawie etykietowania opon. Najwyższa w klasie trakcja na mokrej nawierzchni zgodnie z testem podjazdu pod górę po mokrej nawierzchni, wykonanym przez TÜV SÜD w lipcu i sierpniu 2018 r. na zlecenie Bridgestone Europe. Produkty konkurencji użyte w teście: Goodyear Fuelmax D, Continental Ecoplus HD3, Michelin X-Line Energy D2, Pirelli TH:01. Numer raportu: 713136052-7.