Przebita opona? Ciebie też może to spotkać.

Kontynuuj jazdę nawet przez 80 km z prędkością do 80 km/h*

Podstawowe cechy

Do Twojego samochodu

Przeznaczone do wszystkich samochodów osobowych z systemem TPMS. Kiedy w czasie jazdy na desce rozdzielczej samochodu zapala się lampka kontrolna niskiego ciśnienia w oponie, możliwe jest kontynuowanie jazdy przez dalsze 80 km z prędkością do 80 km/h*.

Dzięki temu opona Bridgestone DriveGuard jest idealnym towarzyszem podróży w każdych warunkach.

80
km
80
km/u*

Bezpieczeństwo

i wygoda

Konstrukcja opony Bridgestone DriveGuard sprawia, że możliwe jest kontynuowanie jazdy. Wzmocnienia ścian bocznych są w stanie utrzymać cały ciężar pojazdu pomimo utraty powietrza.

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Opony letnie Bridgestone DriveGuard oferują przyczepność na mokrej nawierzchni klasy A zgodnie z etykietą UE.*.

Więcej o technologii

Innowacja

Opracowana przez nas i opatentowana zaawansowana technologia Cooling Fin sprawia, że opony Bridgestone DriveGuard rozpraszają ciepło powstające w wyniku tarcia po przebiciu. Możliwe jest więc kontynuowanie jazdy przez dalsze 80 km* nawet po całkowitej utracie ciśnienia powietrza w oponie.

Technologia
Cooling Fin

Wzmocniona
ściana boczna

Bez względu na sposób przebicia opona

Bridgestone DriveGuard pozwala na kontynuowanie jazdy.

Opona Bridgestone DriveGuard zapewnia ochronę przed skutkami przebicia, do którego może dojść na drodze.

Nie ma znaczenia czy doszło do przecięcia krawędzi zewnętrznej przez ostry odłamek, czy też przebicia czoła bieżnika przez gwóźdź – opona Bridgestone DriveGuard umożliwia kontynuowanie jazdy przez następne 80 km z prędkością do 80 km/h*.

* Dystans możliwy do pokonania po przebiciu opony zależy od masy pojazdu, temperatury otoczenia oraz momentu zadziałania systemu monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS). Opony letnie Bridgestone DriveGuard SUMMER oferują przyczepność na mokrej nawierzchni klasy A zgodnie z etykietą UE. Opony Bridgestone DriveGuard nie są obecnie dostępne dla pojazdów typu van i są przeznaczone wyłącznie dla samochodów osobowych z systemem monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS).

Chciałbyś dowiedzieć się więcej?

Fill in your details to stay up to date with the latest news and innovations from Bridgestone.

Preferred method of contact

Thank you!

** Opona Bridgestone DriveGuard SUMMER zajmuje wysoką pozycję według poniższych kryteriów TÜV SÜD w porównaniu z 3 konkurencyjnymi standardowymi oponami: aquaplaning podczas jazdy prosto, aquaplaning podczas pokonywania zakrętu, hamowanie na suchej nawierzchni oraz aquaplaning boczny. Opona uzyskuje porównywalne wyniki z produktami konkurencji w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni, hałasu słyszalnego na zewnątrz, a także komfortu. Test przeprowadzony w listopadzie 2015 r. przez TÜV SÜD Product Service GmbH (raport nr: 713073923-5 – rozmiar opony: 225/45 R17).