Bridgestone, partner w działaniach na rzecz ekologii

Jako firma powiązana z sektorem transportowym, Bridgestone podejmuje działania na rzecz ograniczania emisji CO2 i propagowania ochrony środowiska. Do roku 2020 Grupa Bridgestone zamierza obniżyć aż o 35%1 swój globalny poziom emisji CO2 (w przeliczeniu na jednostkę sprzedaży) generowany w segmencie zaopatrzenia, produktów, logistyki, sprzedaży oraz odzysku po zakończeniu okresu eksploatacji opon, koncentrując się na obniżaniu oporów toczenia. W ramach dążenia do tych celów z dumą przedstawiamy naszą nową  flagową ofertę najlepszej jakości opon ciężarowych na osie prowadzące, napędowe i wleczone, które idealnie sprawdzają się w transporcie autostradowym.
Prawdziwy przełom w dziedzinie opon ekologicznych.

(1) Porównanie z rokiem fiskalnym 2005

Oszczędność paliwa nawet o 5% większa

Wypróbuj ECOPIA H-STEER 001, ECOPIA H-DRIVE 001 i ECOPIA H-TRAILER 001- najnowsze i najbardziej ekonomiczne opony ciężarowe marki Bridgestone przeznaczone do jazdy autostradowej. Nowe opony pozwalają radykalnie obniżyć opór toczenia, co zapewnia nawet 5%* oszczędności paliwa w stosunku do poprzednich modeli z gamy Ecopia, bez skrócenia okresu żywotności opony. Dodatkowymi atutami są doskonała przyczepność i parametry hamowania nawet na mokrej nawierzchni, co gwarantuje podwyższony poziom bezpieczeństwa**.

Opracowana przez Bridgestone unikatowa mieszanka NanoPro-Tech™ radykalnie obniża tarcie wewnętrzne między poszczególnymi składnikami mieszanki gumowej. To z kolei prowadzi do znaczącego ograniczenia strat energii, a tym samym zmniejszenia oporu toczenia. Bezpośrednim efektem jest oszczędność paliwa - nawet do 5%*, co potwierdziły kompleksowe testy.

Technologie

Technologie zapewniające oszczędności paliwa i inne korzyści

Obniżony opór toczenia i zwiększona trwałość

Opracowana przez Bridgestone unikatowa mieszanka NanoPro-Techradykalnie obniża tarcie wewnętrzne między poszczególnymi składnikami mieszanki. Zmniejsza to utratę energii w mieszance zastosowanej w zewnętrznej części opony podczas jej obrotów. Zmniejszenie utraty energii skutkuje mniejszym oporem toczenia, co oznacza niższe zużycie paliwa.

Mocny karkas wydłuża żywotność opony oraz zapewnia lepsze bieżnikowanie

Zasadniczym elementem opracowanej w Bridgestone przełomowej technologii Waved Beltjest falisty pas złożony z 9 stalowych linek. Pas owinięty jest na obwodzie, tworząc pierwszą i drugą warstwę opasania. Takie rozwiązanie powoduje zmniejszenie napięcia i rozciągania na krawędziach opasania, a także podnosi stabilność i trwałość karkasu. Technologia ta gwarantuje równomierne zużywanie się bieżnika przez cały okres eksploatacji opony, co pozwala ograniczyć wielkość karkasu.

Niższy opór toczenia i wyższy przebieg

Stworzona przez Bridgestone technologia Low Energy Pattern ma za zadanie skuteczniejszą kontrolę ruchu klocków bieżnika. Mniejsze odkształcanie przekłada się również na mniejsze zużycie bieżnika, a wynikająca z tego redukcja zużytej energii zmniejsza opór toczenia opony.