Niektóre z najważniejszych wyzwań w dzisiejszej branży transportowej

Bridgestone nieustannie pracuje nad tym, aby obniżać całkowite koszty posiadania we flotach pojazdów dalekobieżnych, jednocześnie wspierając ograniczanie emisji CO2 i sprzyjając ochronie środowiska. Dzień po dniu podnosimy poprzeczkę coraz wyżej, opracowując pionierskie technologie i testując nowe mieszanki, aby nieustannie ulepszać nasze opony klasy premium.

Nowe przełomowe osiagi opon Ecopia

ECOPIA H002 to bezkompromisowe opony nowej generacji do pojazdów dalekobieżnych zmniejszające zużycie paliwa, obniżające emisję CO2 i zapewniające ciągłość pracy nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych.

Osiągi Ecopia H002

Bezpieczeństwo i jakość opony ECOPIA H002 są potwierdzone oznaczeniem TÜV SÜD Tyre Performance. Dotyczy ono opon na wszystkich osiach: sterującej, napędowe j i wleczonej.

Sprawdzone w 11 flotach i 137 pojazdach na dystansie 14 687 640 kilometrów.*

*Na podstawie wewnętrznych badań terenowych. Stan na kwiecień 2018

Ogranicz zużycie paliwa dzięki Webfleet Solutions i Bridgestone.
Więcej

„Musimy powiedzieć, że jesteśmy naprawdę zadowoleni z nowych opon ECOPIA. Okazało się, że przyniosły one rzeczywiste oszczędności na kosztach paliwa, oferując jednocześnie długotrwałą żywotność. Istotna była też ciągłość pracy w warunkach zimowych. Nasze pozostałe samochody dalekobieżne także wyposażymy w opony ECOPIA H002”. Dawid Sachs,
dyrektor ds. technicznych, SACHS TRANS

„Największe wrażenie zrobiło na nas niesamowite zmniejsze nie zużycia paliwa bez uszczerbku dla najważniejszych parametrów. Opony ECOPIA H002 odznaczały się doskonałą przyczepnością i trakcją w wielu różnych warunkach pogodowych, w połączeniu z niezrównaną wytrzymałością i żywotnością”. José Santos,
dyrektor ds. technicznych, PATINTER SA

NIEZRÓWNANE POKONYWANIE WZNIESIEŃ

Czas przyspieszania (w sekundach) na odcinku 60 metrów od postoju, na wzniesieniu o nachyleniu od 0° do 7°.

NIEZRÓWNANE HAMOWANIE I RUSZANIE NA WZNIESIENIU

Czas przyspieszania (w sekundach) od zatrzymania, na wzniesieniu o nachyleniu 7° na odcinku do 15 metrów.

Ecopia H002 technologie

Innowacyjny wzór bieżnika zmniejsza opory toczenia i zwiększa przyczepność na mokrej nawierzchni.* Zoptymalizowana sztywność w strefie nacisku przekłada się na minimalne odkształcenie, a tym samym mniejszą utratę energii. Zwiększona powierzchnia styku i zoptymalizowane odprowadzanie wody zwiększają przyczepność na mokrej nawierzchni.

*Dotyczy opon H-STEER 002, H-DRIVE 002 i H-TRAILER 002

Najnowsze mieszanki i technologie łączenia materiałów pozwalają uzyskać idealną równowagę pomiędzy oporami toczenia, przyczepnością na mokrej nawierzchni i zużyciem bieżnika.* Mieszanka NanoPro-Tech wierzchniej warstwy bieżnika w połączeniu z nową mieszanką bazową i wypełnienia stopki zmniejszają opory toczenia. Mieszanka wierzchniej warstwy bieżnika o dużej zawartości krzemionki i najnowsze technologie jej przygotowania nadają oponom ECOPIA H-DRIVE 002 jeszcze większą przyczepność na mokrej nawierzchni przez cały okres ich eksploatacji.

*Dotyczy opon H-STEER 002, H-DRIVE 002 i H-TRAILER 002

  1. Duża liczba lameli o pełnej głębokości zwiększa przyczepność i gwarantuje bezpieczną eksploatację w każdej porze roku.
  2. Elementy wyrzucające kamienie w środkowych rowkach zwiększają wytrzymałość karkasu.
  3. Zoptymalizowana budowa stopki i strefy barkowej opony obniżają masę opony, zmniejszając opory toczenia.
  4. Szersze klocki barku zwiększają trakcję i usprawniają odprowadzanie wody ze środkowej części opon.
  5. Optymalny układ rowków usprawnia odprowadzanie wody i skraca drogę hamowania na mokrej nawierzchni.
  6. Szeroki bieżnik o zoptymalizowanej głębokości zwiększa sztywność w strefie nacisku i zapewnia lepsze zachowanie podczas pokonywania zakrętów, co przekłada się na mniejsze opory toczenia i dłuższą żywotność opony.