Dzięki zastosowanej technologii bieżnik Bandag BRR-UWB wolniej się zużywa, a tym samym właściciele flot mogą liczyć na doskonałą ekonomię użytkowania opony oraz wysoki poziom bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni. Z kolei dłuższe przebiegi oraz krótsze przestoje przekładają się na niższe koszty eksploatacji ogumienia w przeliczeniu na kilometr, co pomaga lepiej wykorzystać wartościowy karkas i przyczynia się do poprawy rentowności działalności transportowej.

Harald Van Ooteghem, Senior Manager Truck & Bus Tyres Category Management w Bridgestone, powiedział: „Kierowcy oraz menedżerowie flot obsługujących przewozy regionalne muszą stawiać czoła wielu wyzwaniom. Są to na przykład zmienne obciążenia ładunkiem, krótkie kursy czy nieprzewidywalne warunki drogowe. System bieżnikowania BRR-UWB pozwala wykorzystać znakomite parametry, niezawodność, trwałość i odporność na zużycie ultra szerokich opon do naczep oraz jeszcze bardziej wydłużyć okres eksploatacji ogumienia, dzięki uznanej na całym świecie technologii bieżnikowania Bandag”.

Zaawansowana technologia

Zaawansowana rzeźba bieżnika Bandag BRR-UWB charakteryzuje się mniejszą głębokością, pozwalającą na obniżenie oporów toczenia oraz zużycia paliwa, a także prostym kształtem rowków, które skutecznie odprowadzają wodę, poprawiając bezpieczeństwo jazdy na mokrej nawierzchni. Bieżnik Bandag BRR-UWB jest więc optymalnym rozwiązaniem, które pozwala wydłużyć czas eksploatacji opon o ultra szerokiej podstawie. Zapewnia on jednocześnie taki sam lub nawet wyższy poziom bezpieczeństwa przy niższym zużyciu paliwa. Największą zaletą bieżnika Bandag jest to, że dzięki płaskiemu profilowi doskonale dostosowuje się on do całej gamy karkasów o różnych szerokościach.

Bandag do różnych zastosowań

Bieżniki Bandag BRR-UWB posiadają unikatową rzeźbę i zostały wykonane ze specjalnej mieszanki gumowej. Są przeznaczone przede wszystkim do dużych naczep wykorzystywanych w przewozach regionalnych. Z uwagi na wolne tempo zużycia sprawdzają się również na osiach napędowych pojazdów użytkowanych w mieście, takich jak autobusy komunikacji publicznej.

Total Tyre Life

Bieżnik Bandag BRR-UWB, zaprojektowany z myślą o przedłużeniu okresu eksploatacji oraz poprawie parametrów opon niskoprofilowych, stanowi część systemu Total Tyre Life oferowanego przez firmę Bridgestone. Pomaga on operatorom w poprawie wydajności oraz przy obniżaniu kosztów ogumienia w całym cyklu jego eksploatacji.

Bieżnik Bandag BRR-UWB można będzie montować na karkasach ogumienia Bridgestone lub innych opon z segmentu premium o rozmiarach: 445/45R19.5, 455/50R22.5 oraz 435/45R22.5.

Więcej informacji na temat systemów Bandag można znaleźć na stronie: www.bandag.eu.

Nowy, ultra szeroki bieżnik Bandag