Wkrótce po wprowadzeniu w 2014 roku opon Bridgestone U-AP 001, na rynek wchodzi nowy bieżnik Bandag U-AP 001 przeznaczony do opon wszystkich osi w pojazdach eksploatowanych w mieście. Staje się on nie tylko nowym wzorcem w bieżnikowaniu opon do samochodów użytkowanych w warunkach miejskich, ale także idealną propozycją dla operatorów parków pojazdów starających się obniżać koszt każdego pokonanego kilometra. Zaprojektowany z myślą o autobusach miejskich i pojazdach komunalnych, bieżnik Bandag U-AP 001 wyróżnia się imponującą trwałością, nadaje się do całorocznej eksploatacji (oznaczenie M+S) oraz jest wyjątkowo odporny na nierównomierne zużycie. Dzięki tym cechom operatorzy flot mogą maksymalnie wykorzystać posiadane zestawy opon podczas jazdy po ulicach miast. Wyznacza on więc nowy standard bieżnikowania, spójny ze wspólną strategią firm Bridgestone i Bandag – Total Tyre Life. 


Trwałość

Nowy bieżnik Bandag U-AP został zaprojektowany tak, by sprostać takim wyzwaniom, jak zróżnicowana nawierzchnia, ciasne zakręty, nieprzewidywalne obciążenie oraz ciągłe zatrzymywanie się i ruszanie. Jednocześnie oferuje on wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo, a przede wszystkim długie przebiegi. Bandag U-AP 001 jest trwalszy nawet o 25 proc., co przekłada się na znaczne oszczędności na wymianie i eksploatacji ogumienia.


Charakterystyka

Oprócz trwałości atutem bieżnika Bandag U-AP 001 jest także jego charakterystyka. Dzięki zastosowaniu bieżnika wysokiej klasy i zaawansowanej technologii Dual Sipe firmy Bridgestone, opony bieżnikowane najnowocześniejszą metodą oferują doskonałe właściwości jezdne na każdej nawierzchni i przy każdej pogodzie, z jaką mogą się spotkać kierowcy w mieście. Dotyczy to także znakomitej przyczepności na mokrej i zaśnieżonej drodze, co potwierdzono oznaczeniem M+S. Nowy wzór ogranicza także ryzyko zakleszczania się w rowkach bieżnika drobnych kamieni, co zmniejsza tempo zużywania się opony i wydłuża jej żywotność(1)


Oszczędność kosztów

Harald Van Ooteghem, Senior Manager Truck & Bus Tyres Category Management, powiedział: „Bardzo cieszymy się z wprowadzenia na rynek bieżnika Bandag U-AP 001. W zasadzie zdawaliśmy sobie sprawę z ogromnego potencjału nowego wzoru dla naszego programu Total Tyre Life już w ubiegłym roku, kiedy zaoferowaliśmy na rynku opony Bridgestone U-AP 001. Znacznie wydłużone przebiegi(1) oraz bezpieczeństwo i komfort kierowcy gwarantowane przez markę Bridgestone w równym stopniu przyczyniają się do odnotowywanych przez użytkowników oszczędności mierzonych całkowitym kosztem eksploatacji ogumienia na kilometr przebiegu. Większe przebiegi oznaczają niższe koszty związane z wymianą opon, mniejsze opory toczenia to niższe zużycie paliwa, a najwyższy poziom bezpieczeństwa i korzystna charakterystyka opony pozwalają ograniczyć przerwy w eksploatacji i przestoje pojazdów. W skrócie: Bandag oferuje atrakcyjne parametry pod każdym względem, dzięki czemu nasi klienci mogą zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną”.