Firma Bridgestone przedstawia nowe opony ciężarowe R249II EVO Ecopia do osi prowadzącej, które zawiozą użytkowników dalej niż dotąd i jeszcze taniej w przeliczeniu na kilometr*.

Model R249II EVO Ecopia jest dostępny w rozmiarze 315/60R22.5 i cechuje się większą odpornością na nieregularne zużycie, dzięki czemu udało się istotnie wydłużyć przebieg opony*, przy jednoczesnym obniżeniu oporów toczenia, co z kolei przyczyniło się do mniejszego zużycia paliwa.

Większy przebieg
Zastosowane nowe technologie równomierne rozkładają siły działające na oponę podczas przyspieszania i hamowania, co znacznie zmniejsza nieregularne zużycie ogumienia. Zoptymalizowana linia karkasu i naprężenie opasania ograniczają zużycie żebra barkowego. W ten sposób wydłużony został okres eksploatacji opony, a jej przebieg znacznie zwiększony.

Ponadto, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych mieszanek NanoPro-TechTM, które ograniczają tarcie wewnętrzne i zmniejszają straty energii w górnej warstwie mieszanki podczas obrotu koła, opony R249II EVO Ecopia są bezkompromisowe pod względem oszczędności paliwa przy tak wyjątkowym przebiegu i trwałości.

Większa nośność
Nowy członek rodziny opon EVO, R249II EVO Ecopia, jest także wyposażony w technologię Turn-in-Ply, zapewniającą mocniejszą i bardziej elastyczną stopkę zwiększając w ten sposób wytrzymałość i zdolność do przenoszenia większych obciążeń.

–Floty ciężarowe wymagają opon o wysokiej wytrzymałości, umożliwiając przy tym jak największą oszczędność paliwa. Właśnie te cechy oferuje im model R249II EVO Ecopia – mówi Harald Van Ooteghem, Senior Manager, Commercial Marketing Planning, Bridgestone Europe. Opony R249II EVO Ecopia w rozmiarze 315/60R22.5 są obecnie dostępne zarówno jako wyposażenie fabryczne, jak i na rynku części zamiennych.

(*) na podstawie obliczeń wewnętrznych i testów terenowych przeprowadzonych w 2012 r. w Hiszpanii, Francji i Holandii.

Related Tyres