Nawet 5% oszczędności paliwa w porównaniu do poprzedniej serii modeli Ecopia*
Paliwo to jeden z największych kosztów operacyjnych we flotach samochodowych, który stanowi około 25–30% wszystkich koszów związanych z posiadaniem floty. Właśnie dlatego oszczędność paliwa i wydajność są priorytetem, szczególnie dla zaawansowanych operatorów transportu dalekobieżnego, świadomych znaczenia kosztów paliwa.
Odpowiedzią firmy Bridgestone na wyzwania stojące przed takimi klientami jest pełna gama najwyższej jakości paliwooszczędnych opon montowanych na osi prowadzącej, napędowej i naczepowej: ECOPIA H-STEER 001, ECOPIA H-DRIVE 001 i ECOPIA H-TRAILER 001. Razem mogą one zapewnić nawet 5-procentową* oszczędność paliwa w porównaniu do poprzedniej rodziny opon ECOPIA.

Niższy opór toczenia...
W zależności od sytuacji i warunków jazdy około 20–50% zużycia paliwa zależy od oporu toczenia, czyli od siły wymaganej do toczenia opony. W nowej linii produktów ECOPIA firmie Bridgestone udało się znacznie obniżyć opór toczenia w porównaniu do poprzednich modeli: niezależne testy drogowe** wykazały, że opony ECOPIA H-STEER 001 i ECOPIA H-DRIVE 001 zapewniają odpowiednio o 18,9% i 26,5% niższy opór toczenia w porównaniu do poprzednich modeli opon ECOPIA, co przekłada się na niższe o 4,4% zużycie paliwa.
W połączeniu z oponami naczepowymi ECOPIA H-TRAILER 001 operatorzy transportu autostradowego mogą osiągnąć nawet 5-procentową* oszczędność paliwa w porównaniu do poprzedniej serii modeli ECOPIA, montując w swoim zestawie komplet opon ECOPIA H-STEER 001, ECOPIA H-DRIVE 001 i ECOPIA H-TRAILER 001.

...bez szkody dla trakcji, przyczepności na mokrej nawierzchni i przebiegu
Aby uzyskać takie parametry opon, firma Bridgestone wykorzystała do produkcji zastrzeżoną mieszankę NanoPro-Tech™, która ogranicza tarcie wewnętrzne między różnymi składnikami mieszanki, obniżając straty energii w górnej warstwie podczas toczenia opony. Ograniczone straty energii przekładają się z kolei na niższy opór toczenia, który jednak nie ma wpływu na inne parametry opony, takie jak trzymanie się drogi, przyczepność na mokrej nawierzchni i przebieg.

Opór toczenia został zmniejszony także dzięki zastosowaniu nowej mieszanki bocznej w modelach ECOPIA H-STEER 001 i ECOPIA H-TRAILER 001, zaś niskoenergetyczny wzór bieżnika w modelu ECOPIA H-DRIVE 001 pozwala na lepszą kontrolę ruchu w klockach bieżnika, ograniczając tym samym odkształcenia opony. Dzięki mniejszym odkształceniom bieżnik zużywa się wolniej, a związane z tym ograniczenie pochłaniania energii obniża także opór toczenia opony.

– Dzięki optymalnej synergii między oporem toczenia, przebiegiem a trwałością karkasu nowe opony Bridgestone ECOPIA są odpowiedzią dla flot dalekobieżnych, które chcą nie tylko ograniczyć koszty paliwa, ale także zmniejszyć koszty pokrewne w przeliczeniu na kilometr – mówi Harald Van Ooteghem, starszy menadżer ds. planowania marketingowego w Bridgestone Europe.

Rodzina produktów ECOPIA stanowi przełom we właściwościach ekologicznych ogumienia, ponieważ pomaga w oszczędzaniu paliwa i ograniczaniu emisji dwutlenku węgla bez uszczerbku dla bezpieczeństwa czy okresu eksploatacji opon.

W modelach ECOPIA H-STEER 001, ECOPIA H-DRIVE 001 i ECOPIA H-TRAILER 001 zastosowano nowy, przyjazny dla użytkowników system nazewnictwa Bridgestone, dzięki któremu nazwy opon będą bardziej przejrzyste i niejako mówią same za siebie. Zgodnie z tą strategią nowe nazwy opon wskazują na dwa najważniejsze aspekty poprawnego zastosowania produktu: na rodzaj nawierzchni (H od ang. „highway” dla opon autostradowych) oraz na oś (Steer – prowadząca, Drive – napędowa lub Trailer – naczepowa).

* Na podstawie wyników testów TÜV SÜD i testów wewnętrznych, w których porównano opony ECOPIA H-STEER 001, ECOPIA H-DRIVE 001 i ECOPIA H-TRAILER 001 z poprzednimi modelami opon Ecopia (R249 Ecopia, M749 Ecopia i R109 Ecopia, w rozmiarach 315/70R22.5 i 385/55R22.5). TÜV SÜD Automotive GmbH należy do szanowanej międzynarodowej organizacji nadzoru technicznego TÜV SÜD Group.
**Na podstawie wyników testów przeprowadzonych przez TÜV SÜD z oponami w rozmiarze 315/70R22.5.

Related Tyres