Zalety systemu bieżnikowania stosowanego przez Bridgestone zostały docenione przez jednego z najbardziej szanowanych specjalistów z Irlandii Północnej, który postanowił uruchomić współpracę franczyzową z marką Bandag.

Firma ADCO Retreads z siedzibą w Portadown postanowiła rozwinąć swoją działalność po wykupie menadżerskim w formie spółki z firmą Bandag.

Przedsiębiorstwo, które może pochwalić się 30-letnim doświadczeniem w branży, postanowiło dokonać odważnego kroku, by skonsolidować się i rozwijać.

Menadżer ds. rozwoju bieżnikowania w firmie Bridgestone, Terry Salter, mówi, że podejście w formie sojuszu z marką Bandag stanowiło odpowiednie rozwiązanie dla firmy w perspektywie średnio- i krótkoterminowej.

„ADCO chętnie przyjmie markę Bandag – zmieni odpowiednio swoją stronę internetową, oznakowanie pojazdów i samej firmy”.

„Cieszymy się z nawiązania nowej współpracy z firmą, która skorzysta z naszej mocnej pozycji na rynku krajowym. Podpisana umowa jest strategicznie ważna także dla nas, ponieważ daje nam szansę na zaistnienie formie franczyzy w Irlandii Północnej po ponad 25-letniej nieobecności”.

Wygląda na to, że ADCO natychmiast skorzysta na tej współpracy w zakresie dostaw opon bieżnikowanych i zarządzania karkasami dla flot obsługiwanych przez Bridgestone w Irlandii Północnej, a szczególnie na umowie ze spółką komunikacyjną Ulster Bus.

Salter dodaje: „Bardzo zależy nam na utrzymaniu standardów jakości. Dlatego zamierzamy zainstalować szerograf Bandag 7400U. ADCO odegra tu kluczową rolę”.

„Spodziewamy się, że początkowo liczba opon bieżnikowanych sięgnie 5500 sztuk rocznie, zaś naszą ambicją jest osiągnięcie 8000 sztuk rocznie w pierwszym okresie franczyzy”.

Dużą zaletą dla ADCO – oprócz siły, jaką daje sieć europejska – była także łatwość regularnego dostarczania karkasów przez Bandag.

W 2007 r. firma Bridgestone kupiła spółkę Bandag Incorporated i powołała do życia Bridgestone Bandag, LLC.

Do kwietnia 2008 roku działy sprzedaży i marketingu Bridgestone Bandag, LLC oraz pionu opon ciężarowych i autobusowych w spółce zależnej BSAM (Bridgestone Americas Inc.) połączyły swe siły, by zapewniać klientom flotowym i dealerom wszechstronne rozwiązania oponiarskie w ramach jednego, zintegrowanego pakietu. Nowa grupa nosi nazwę Bridgestone Bandag Tire Solutions (BBTS).

Obecnie Bridgestone Bandag Tyre Solutions (BBTS) jest pionem spółki Bridgestone Americas Tyre Operations (BATO), co umożliwia obu grupom lepszą obsługę klientów poprzez oferowanie wszechstronnych rozwiązań związanych z konserwacją ogumienia, wspartą pełną gamą nowych i bieżnikowanych opon ciężarowych.

Related Tyres