Nowe opony ECOPIA H-STEER 001 i ECOPIA H-DRIVE 001 (rozmiar 315/70 R22,5) zaprezentowane po raz pierwszy w Europie na targach opon Reifen Essen 2012 to najbardziej ekologiczne i ekonomiczne opony do samochodów ciężarowych, jakie kiedykolwiek opracowała firma Bridgestone.

Opony do transportu autostradowego klasy premium zostały stworzone dla świadomych znaczenia kosztów operatorów flot pojazdów i oferują radykalnie zmniejszone opory toczenia, zmniejszone zużycie paliwa i ograniczają wpływ na środowisko, a jednocześnie zachowują ogólny poziom osiągów i bezpieczeństwa.

Opony ECOPIA H-STEER 001 i ECOPIA H-DRIVE 001 wykorzystują mieszankę Bridgestone NanoPro-Tech™, która ogranicza straty energii w wierzchniej części opony podczas jej obrotu. Zmniejszone straty energii przekładają się na niższy opór toczenia, a jednocześnie nie ulegają pogorszeniu parametry takie jak trakcja, przyczepność na mokrej nawierzchni oraz przebiegi.

Opony nowego typu ograniczają zużycie paliwa o 4,4%
Niezależne testy drogowe* wykazały, że opony ECOPIA H-STEER 001 i ECOPIA H-DRIVE 001 zapewniają zmniejszenie oporów toczenia odpowiednio o18,9% i 26,5% w stosunku do obecnej serii opon ECOPIA. Prowadzi to do zmniejszenia zużycia paliwa o 4,4%. Przypomnijmy, że paliwo stanowi około 25% kosztów całkowitych transportu dalekobieżnego.

"Obok bardzo dobrych wyników niezależnych badań, również opinie klientów dotyczące nowych opon ECOPIA są bardzo pozytywne" powiedział Harald Van Ooteghem, Starszy Manager ds. Planowania Marketingowego w Bridgestone Europe.

Od roku 2011 Bridgestone dostarcza opony ECOPIA H-STEER 001 i ECOPIA H-DRIVE 001 najważniejszym producentom pojazdów, do których w 2012 roku dołączą kolejni odbiorcy. Bridgestone prowadzi także ograniczoną sprzedaż dla wybranych klientów w celu zebrania opinii przed oficjalnym wprowadzeniem na rynek szerszej gamy rozmiarów w 2013 roku.

*Próby przeprowadzone w lipcu 2011 przez TÜV SÜD Automotive GmbH, która należy do cieszącej się uznaniem organizacji usług technicznych TÜV SÜD Group.

Related Tyres