Jak Bridgestone obniża koszty eksploatacji opon ciężarowych

W dzisiejszych trudnych warunkach ekonomicznych floty transportowe muszą nieustannie ograniczać koszty operacyjne. Firma Bridgestone podjęła to wyzwanie i udowadnia, dlaczego operatorzy flot ciężarowych nie powinni koncentrować się na cenie, ale na koszcie w przeliczeniu na kilometr w całym okresie eksploatacji opony.

Kluczem do programu „Total Tyre Life” jest podejście firmy Bridgestone zakładające jak największe wydłużenie okresu eksploatacji opon, co obniża koszt opon w przeliczeniu na kilometr w całym okresie użytkowania ogumienia.

Trwałe karkasy...

Cykl rozpoczyna się od nowych opon ciężarowych Bridgestone klasy premium przeznaczonych na oś prowadzącą, napędową i naczepową, zaprojektowanych za pomocą najbardziej zaawansowanych technologii bez uszczerbku dla wysokich parametrów i bezpieczeństwa. Jednymi z najbardziej zaawansowanych technologii Bridgestone są Waved Belt™ i Turn-In-Ply, które podnoszą stabilność i trwałość karkasów, zapewniając zarówno długi okres pierwszego użytkowania, jak i idealne warunki do bieżnikowania.

…dla optymalnego bieżnikowania

Dzięki najbardziej niezawodnemu na świecie procesowi bieżnikowania z użyciem wstępnie przygotowanych elementów europejska sieć punktów Bandag wykorzystuje jak najlepiej karkasy zużytych opon flotowych, dając oponom drugie – a często i trzecie – życie.

Zaletą dla klientów jest to, że opony bieżnikowane Bandag cechują się parametrami zbliżonymi do nowych opon, ale po dużo niższej cenie – koszt w przeliczeniu na kilometr jest średnio o 30% niższy niż w przypadku nowych opon ciężarowych. Produkcja opon bieżnikowanych ma także zalety środowiskowe ze względu na zużycie mniejszej ilości surowców i o około 30% niższą emisję dwutlenku węgla w porównaniu do produkcji nowych opon.

Firma Bridgestone opracowała szeroką gamę wzorów dostępnych w ramach opon bieżnikowanych, obejmujących wszystkie zastosowania i warunki jazdy w Europie.

Z kolei dzięki równie niezawodnemu partnerowi, jakim jest największa niezależna ogólnoeuropejska sieć serwisów oponiarskich Truck Point, posiadająca ponad 2400 specjalistycznych punktów w 29 krajach, Bridgestone jest w stanie zapewnić niezbędną obsługę, monitoring i doradztwo mające na celu optymalizację długiego okresu eksploatacji opon ciężarowych Bridgestone na drodze.

„Program Total Tyre Life pomaga wydłużać okres użytkowania opon i ograniczać ich koszt w przeliczeniu na kilometr w całym okresie eksploatacji ogumienia”– mówi Harald Van Ooteghem, starszy menadżer ds. planowania marketingowego w Bridgestone Europe.

Oblicz swoje oszczędności na stronie: www.totaltyrelife.eu