W odpowiedzi na ciągłe starania flot o maksymalizację wydajności przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów firma Bridgestone opracowała Total Tyre Care – elastyczną gamę uzupełniających się programów dla opon, których celem jest zapewnienie klientom flotowym pełnego komfortu i spokoju.

Celem programu Total Tyre Care jest pomaganie klientom w utrzymaniu pełnej kontroli nad kosztami związanymi z ogumieniem poprzez maksymalne wydłużenie okresu eksploatacji opon. Dlatego też program obejmuje najpełniejszą gamę usług zarządzania oponami i jest dostępny w dwóch konfigurowalnych wariantach umów: Comfort4Fleet ze stałym kosztem za wszystkie usługi w przeliczeniu na kilometr oraz szczegółowym Flex4Fleet umożliwiającym operatorom flot wybór najbardziej odpowiedniego rozwiązania do ich indywidualnych potrzeb.

„Usługa Total Tyre Care została zaprojektowana z myślą o tym, by floty mogły skupić się na swojej działalności podstawowej i nie martwić się o zarządzanie oponami, mając świadomość, że Bridgestone dba o obniżanie ich kosztów ogumienia” – mówi Harald Van Ooteghem, starszy menadżer ds. planowania marketingowego w Bridgestone Europe.

Program Total Tyre Care firmy Bridgestone opiera się na trzech filarach zarządzania ogumieniem, które obejmują Total Tyre Life – całkowity okres eksploatacji opon, Total Tyre Services – pełną obsługę opon oraz Total Tyre Systems – kompletne systemy ogumienia.

Celem programu Total Tyre Life jest maksymalizacja przebiegu opony, co pozwala obniżyć koszt w przeliczeniu na kilometr w całym okresie użytkowania poprzez zapewnienie nowych opon Bridgestone klasy premium i opon bieżnikowanych Bandag. Właśnie dlatego karkasy Bridgestone – dzięki którym możliwych jest wiele cykli życia opony – stworzone są do długotrwałej pracy i zapewniają wytrzymałość niezbędną do bieżnikowania. Wytrzymałość tę widać po nowych oponach Bridgestone R-STEER 001 i R-DRIVE 001 do zastosowań regionalnych, które zostały wprowadzone na rynek w październiku 2012 r. Opony te zostały opracowane z myślą o solidności i wszechstronności. Zapewniają wysokie osiągi i długą żywotność w najróżniejszych warunkach.

Bandag, światowy lider technologii bieżnikowania, potrafi maksymalnie wykorzystać karkasy Bridgestone i dać drugie życie oponom ciężarowym za cenę średnio o 30% niższą niż koszt nowych opon.

Total Tyre Services to pakiet, który dba o niezawodną jazdę i maksymalną wydajność ogumienia. System obejmuje wszystko, czego potrzeba we flocie – od inspekcji opon po profesjonalne doradztwo techniczne dotyczące utrzymania opon w doskonałym stanie i maksymalizacji ich całkowitej żywotności.

Usługi serwisowe oferowane są przez Truck Point, największą niezależną ogólnoeuropejską sieć serwisów ogumienia posiadającą ponad 2400 punktów w 29 krajach. Całodobową pomoc przez cały rok w przypadku awarii opon zapewnia firma Service Europe, zaś zarządzaniem karkasami zajmuje się sieć Bandag, która odkrywa pełen potencjał opon ciężarowych Bridgestone.

Total Tyre System to trzeci filar programu, którego celem jest zapewnienie operatorom flot wglądu na bieżąco w stan ogumienia samochodów. Usługom towarzyszą rozbudowane narzędzia śledzące i monitorujące: narzędzie internetowe Bridgestone T2i, które sprawdza ciśnienie opon, ich stan i głębokość bieżnika, a także wyjątkowy Bridgestone Tyre Pressure Monitoring System (TPMS) – system czujników zapewniających w czasie rzeczywistym dane na temat ciśnienia w oponach, umożliwiający zwiększenie bezpieczeństwa, obniżenie zużycia paliwa i wydłużenie żywotności opon. Operatorzy flotowi otrzymują indywidualne raporty, które pomagają im obniżać koszty i maksymalizować czas dostępności operacyjnej flot.

Program Total Tyre Care firmy Bridgestone został po raz pierwszy zaprezentowany podczas targów samochodów ciężarowych IAA (hala 16, stoisko C01) w Hanowerze (Niemcy), w dniach 20–27 września 2012 r.

Related Tyres