14 kwietnia w Mezőszilas na Węgrzech otwarto nowy zakład bieżnikowania opon Bandag prowadzony na zasadzie franczyzy przez 5-Let Ltd. Ten wart 2 miliony euro projekt wykorzystuje najnowsza technologię bieżnikowania firmy Bandag.

Pośród niemal 100 zaproszonych gości, na ceremoni otwarcia znajdowali się przedstawiciele Węgierskiego rządu, Pan Akihito Ishii, Director Truck, Bus & Retread Bridgestone Europe, a także przedstawiciele lokalnych i krajowych mediów, urzędnicy miejscowych organizacji z Mezőszilas, oraz dyrektorzy pobliskich firm.

Firma 5-Let, będąca w 100% firma węgierską, od 1996 roku jest zaangażowana w rozwiązania związane z tak zwaną „zieloną energią”, głównie energią geotermalną. Podczas bieżnikowania opon zużywane jest 75% mniej energii i surowców niż podczas produkcji nowych opon. Ponadto, zmniejsza to liczbę opon, które muszą zostać poddane utylizacji. Otwarcie tego nowego zakładu bieżnikowania to kolejny krok firmy 5-Let w stronę ochrony środowiska.

W ramach umowy franczyzy firma 5-Let ma dostęp do najwyższej klasy technologii bieżnikowania firmy Bandag oraz Bridgestone. Jest to bardzo dobra wiadomość dla Węgierskich właścicieli flot, którzy chcą zaoszczędzić na oponach. Bieżnikowanie Bandag oraz Bridgestone zapewnia osiągi i jakość podobną do nowych opon, lecz za znacznie niższą cenę.

Nowy dealer firmy Bandag oznacza także wzmocnienie skierowanej do Węgirskich właścicieli flot oferty Bridgestone, która obejmuje nowe opony, opony bieżnikowane oraz usług mające na celu obniżenie kosztów użytkownika końcowego.

Related Tyres