Bridgestone ogłasza premierę rynkową bieżników Bandag, odpowiadających oponom Bridgestone on/off-road klasy premium, które zapewnią flotom transportowym intensywnie eksploatującym opony wyjątkowy poziom zabezpieczenia inwestycji w ogumienie. Trzy nowe wzory bieżników on/off-road Bandag dostępne są w wersji na oś napędową, na osie przyczep i naczep oraz w wersji uniwersalnej.
Fuzja spółek Bandag i Bridgestone pozwoliła na połączenie półwiecza doświadczeń w dziedzinie bieżnikowania opon z zaawansowana wiedzą czołowego producenta opon wysokiej jakości. Dzięki temu wyjątkowemu połączeniu, Bridgestone może produkować bieżniki Bandag zapewniające zbliżoną jakość, sprawność oraz wygląd do ich odpowiedników z gamy nowych opon Bridgestone.

Wzmocnione, wytrzymałe i jak nowe
Wspólną cechą nowych opon bieżnikowanych Bandag L355 (E) - z bieżnikiem na oś napędową, M748 (E) - z bieżnikiem na osie naczep i przyczep oraz M840 (E) - z bieżnikiem uniwersalnym, jest ich wyjątkowa odporność na przecięcie i kruszenie gumy. W produktach Bandag zawarto bogate doświadczenia Bridgestone w dziedzinie opon terenowych oraz rewolucyjny, nowy materiał gumowy, który wytrzymuje eksploatację w najsurowszych warunkach i na najtrudniejszych nawierzchniach.
Guma bieżnika oraz wzmocnione barki doskonale chronią cenny szkielet opony przed przebiciem ostrymi przedmiotami, natomiast pogłębiony wzór bieżnika przedłuża czas eksploatacji opony nawet w najsurowszych warunkach.
W trzech nowych wzorach bieżników Bandag wykorzystano typowy, wyprofilowany kontur bieżnika ECL. Oznacza to, że opony bieżnikowane Bandag L355 (E), M748 (E) i M840 (E) są praktycznie nieodróżnialne od swoich odpowiedników z gamy Bridgestone. Jednak opony bieżnikowane Bandag, to więcej, niż tylko atrakcyjny wygląd. Równie istotne są bowiem w ich przypadku: jakość, sprawność, niezawodność oraz długie przebiegi, które również zbliżone są do parametrów osiąganych przez nowe opony.

Troska o niezawodność i budżet
W segmencie opon on/off-road w istotnym stopniu wykorzystuje się możliwości bieżnikowania opon, w celu optymalizacji budżetów przeznaczanych na opony oraz optymalizacji trwałości opon. Wielu operatorów flot, których pojazdy jeżdżą w warunkach on/off-road o dużym tempie zużywania się opon wysoko ceni sobie połączenie nowych opon Bridgestone klasy premium z niezawodną techniką bieżnikowania opon z przedwulkanizowaniem opracowaną przez Bandag. Dzięki temu wprowadzone teraz pod marką Bandag trzy nowe wzory bieżników są interesującą propozycją dla klientów flotowych chcących zachować optymalną niezawodność w ciągu kilku „cykli” opony, jednocześnie optymalizując swoje budżety na ogumienie.