Tyre Talk

Nowa opona Bridgestone Battlecross X10

Zaprojektowana z myślą o użytkowaniu na piaszczystym podłożu opona Battlecross X10 jest ukoronowaniem motocrossowej kolekcji firmy Bridgestone. Przetestowana przez zawodowców opona teraz jest dostępna dla wszystkich.

Bridgestone Battlecross

Opona Battlecross X10 została wyposażona w bieżnik o nowym innowacyjnym wzorze, który w połączeniu ze zwiększoną plastycznością klocków gwarantuje większą przyczepność, sprawniejsze samooczyszczanie i lepszą kontrolę na każdym piaszczystym podłożu.

Nowy wzór bieżnika z udoskonalonym rozłożeniem niskoprofilowych klocków zmniejsza sztywność opony wzdłuż środkowego obwodu, co przekłada się na zwiększone odkształcanie klocków podczas obrotu opony, a to z kolei zwiększa przyczepność na piasku. Uginające się klocki uwalniają piasek ze szczelin bieżnika, co sprzyja samooczyszczaniu.

W porównaniu do swojej poprzedniczki, modelu M101/M102, opona Battlecross X10 wyróżnia się nie tylko większą przyczepnością na piasku, ale także lepszą stabilnością i trzymaniem tylnego koła.1X10 to ukoronowanie nowej kolekcji Battlecross, w której znalazły się modele takie jak X20 – do użytku na miękkich podłożach, X30 – z przeznaczeniem na średnio twarde trasy i X40 – do użytkowania na trasach twardych, dzięki którym zarówno zawodowi motocrossowcy, jak i pasjonaci tego sportu z całej Europy, mogą cieszyć się jazdą w każdych warunkach.

Opona Battlecross X10 będzie dostępna w Europie od kwietnia 2017 roku – początkowo w rozmiarach 80/100-21 dla koła przedniego oraz 100/90-19 i 110/90-19 dla tylnego.1Rezultaty uzyskane w wewnętrznych testach przeprowadzonych w miejscowości Ottobanio (Włochy) w lipcu 2016 roku dla opon w rozmiarze 110/90-19.