Aktualności

10 października 2016

Sportowe opony Bridgestone z technologią Run-Flat na wyposażeniu Giulii

Nabywcy nowej Alfa Romeo Giulia wyjadą z europejskich salonów samochodowych na sportowych oponach Bridgestone Potenza S001, wykonanych w technologii Run-Flat (RFT).


20 września 2016

Bridgestone i Firestone na Paris Motor Show 2016

Największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy wraca do Paryża, by promować innowacyjne rozwiązania. Podczas Paris Motor Show 2016, które odbędą się między 1 a 16 października br., przedstawi najnowsze propozycje marek Bridgestone i Firestone dla Europy.


19 września 2016

Informacja o połączeniu spółki Bridgestone Sales Polska


14 września 2016

Informacja o połączeniu spółki Bridgestone


08 września 2016

Bridgestone zaprojektuje nowe opony dla legendarnego Jaguara XJ220

Największy na świecie producent opon wraz z brytyjską firmą Don Law XJ220 pomogą legendzie wrócić na drogi – wspólnie zaprojektują nową generację opon do Jaguara XJ220.


19 lipca 2016

Nowy Prezes Zarządu i CEO spółki Bridgestone Europe, Middle East & Africa

Stanowisko Prezesa Zarządu i CEO spółki Bridgestone na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) już we wrześniu obejmie Paolo Ferrari. Zastąpi on Franco Annunziato, który w styczniu br. został mianowany Prezesem Wykonawczym i CEO Bridgestone China, Asia & Pacific


28 kwietnia 2016

Jak wybrać opony idealne?

Właściwy dobór ogumienia często jest wyzwaniem nawet dla doświadczonych kierowców. Tymczasem nie jest aż tak skomplikowany. Proces ten można porównać do wyboru butów. Tak jak buty dobieramy do swojej osobowości, tak i samochód potrzebuje opon, które będą pasować do jego charakteru i stawianych przed nim zadań.


28 kwietnia 2016

Bridgestone od 18 lat w Poznaniu

Bridgestone, największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy, podsumowuje efekt swojej wieloletniej inwestycji w Poznaniu. W rezultacie rozbudowy fabryki realizowanej od 2010 roku, Bridgestone Poznań zwiększył produkcję do 30 tys. opon dziennie, a powierzchnia zakładu wzrosła o 40 proc. – w efekcie czego region zyskał 450 nowych miejsc pracy.


15 kwietnia 2016

Opony zimowe latem? To bardzo zły pomysł

Europejczycy przestawili już zegary i czekają na cieplejszą pogodę. Zmianie pory roku towarzyszy szereg rytuałów: sprzątanie tarasu, pierwsze koszenie trawnika przed domem, a w przypadku milionów kierowców także zmiana opon z zimowych na letnie. Bridgestone wyjaśnia, dlaczego wymiana opon na letnie jest jedynym właściwym rozwiązaniem.


31 marca 2016

Bridgestone wyróżniony przez General Motors tytułem Dostawcy Roku 2015

Bridgestone, światowy lider rynku oponiarskiego oraz wyrobów z gumy, został uhonorowany przez General Motors nagrodą Dostawcy Roku 2015. Firma odebrała wyróżnienie podczas 24. ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w Cobo Center w Detroit.


22 marca 2016

Bridgestone promuje zrównoważoną gospodarkę kauczukiem naturalnym

Bridgestone Singapore PTE LTD w imieniu spółek Grupy Bridgestone na świecie zadeklarowała wsparcie i przestrzeganie międzynarodowych wytycznych dotyczących odpowiedzialnego pozyskiwania kauczuku naturalnego. W podpisanym oświadczeniu największy na świecie producent opon zobowiązał się także do czynnego udziału w fazie pilotażowej inicjatywy Zrównoważona Guma Naturalna (ang. Sustainable Natural Rubber initiative – SNR-i).


10 marca 2016

Bridgestone partnerem Astona Martina

Bridgestone został wybrany przez Astona Martina oficjalnym partnerem dla nowego modelu DB11, który ma wejść na rynek jeszcze w 2016 roku. W ramach tego wyjątkowego projektu Bridgestone wykorzysta najnowsze rozwiązania techniczne, wykona testy wytrzymałości i zrealizuje globalną kampanię w mediach, a także udostępni swój najnowocześniejszy tor testowy w Aprilii, we Włoszech.


03 marca 2016

Bridgestone na Geneva Motor Show 2016

Właśnie ruszyła 86. edycja Geneva Motor Show. Podczas odbywającego się w dniach 3-13 marca br. wydarzenia, firma Bridgestone zaprezentuje na stoisku o powierzchni 250 m2 najnowsze produkty stworzone z myślą o wszystkich kierowcach i typach samochodów.


26 lutego 2016

Opony Ecopia i Turanza na oryginalnym wyposażeniu Toyoty Prius

Toyota Motor Corporation wybrała opony Bridgestone Ecopia i Bridgestone Turanza na pierwszy montaż do swojej nowej hybrydy – Prius. Pod koniec 2015 roku model wszedł do sprzedaży w Japonii, a obecnie zdobywa rynki europejski i amerykański. Opony Bridgestone przyczynią się do zwiększenia stabilności i komfortu prowadzenia nowego Priusa oraz niskiego spalania, z których słynie ten model.


26 lutego 2016

Bridgestone pionierem nowej metody diagnostyki choroby drzew kauczukowych

Bridgestone, największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy, opracował przełomową technologię do szybkiego i dokładnego wykrywania infekcji korzeni drzew kauczukowych. Dzięki nowej metodzie, firma przyczynia się do lepszej ochrony kauczukowców, które wciąż stanowią podstawowe źródło kauczuku naturalnego używanego przy produkcji opon.


24 lutego 2016

Bridgestone wybrany Producentem Opon Roku 2016

W uznaniu dla imponujących inwestycji w badania i rozwój oraz osiągnięcia na polu zrównoważonej produkcji, eksperci przemysłu oponiarskiego wybrali Bridgestone Producentem Opon Roku 2016. Firma została uhonorowana podczas Międzynarodowych Nagród Przemysłu Oponiarskiego za Innowacje i Doskonałość 2016 (ang. Tire Technology International Awards for Innovation and Excellence 2016).


08 lutego 2016

Narodziny stumilionowej opony w Bridgestone Poznań

Około 11 kg wagi i 20 cali średnicy ma jubileuszowa, stumilionowa opona (Bridgestone Potenza S001), która została dziś wyprodukowana w Bridgestone Poznań.


03 grudnia 2015

Wsparcie Bridgestone zwiększa zatrudnienie wśród młodych

Bridgestone podjął się wsparcia Paktu na Rzecz Młodzieży – wspólnej inicjatywy środowisk biznesowych oraz Unii Europejskiej, by rozwinąć i zintensyfikować partnerstwo pomiędzy biznesem a edukacją, którego celem jest zwiększanie szans zatrudnienia i integracji młodzieży. Zobowiązanie zostało podpisane 17 listopada przez Franco Annunziato, CEO i Prezesa Bridgestone EMEA, podczas Szczytu Przedsiębiorczości 2020, którego jednym ze sponsorów była firma Bridgestone.


25 listopada 2015

Europejczycy wymieniają opony na zimowe

Bridgestone przypomina, że bezpieczna i bezproblemowa jazda zimą jest możliwa, dzięki czterem podstawowym elementom.


29 października 2015

Bridgestone rozszerza współpracę z Daimlerem

Opony Dueler H/P Sport wybrane do montażu fabrycznego dla nowego Mercedesa GLC


16 października 2015

Bridgestone przedstawia pierwsze opony wykonane w całości z naturalnej gumy z gwajuli

Opracowane przez japoński koncern opony stanowią kolejny krok na drodze do nowego zdefiniowania roli gwajuli w przemyśle oponiarskim.


13 października 2015

600 nagród gwarantowanych w promocji „Pasja Bridgestone”

Kup 4 zimowe opony Bridgestone i wygraj sprzęt narciarski oraz vouchery na opony letnie


25 września 2015

Bridgestone na prestiżowej liście dostawców Volkswagena

Bridgestone i Volkswagen rozpoczynają nowy etap współpracy. Największy na świecie producent opon został wybrany przez koncern z Wolfsburga do współpracy w ramach nowego programu dla dostawców o nazwie FAST (Future Automotive Supply Tracks). Bridgestone jest jedynym producentem opon, spośród 44 firm znajdujących się na tej prestiżowej liście.


14 września 2015

Bridgestone na Frankfurt Motor Show 2015

Największy światowy producent opon – firma Bridgestone – zaprezentuje podczas tegorocznej wystawy motoryzacyjnej IAA we Frankfurcie swoje najnowsze produkty oraz innowacyjne technologie wspierające efektywność, zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo.


10 września 2015

Nowa generacja opon zimowych Bridgestone do samochodów typu SUV

Ekstremalne zimowe warunki, obok doskonałej techniki jazdy wymagają także odpowiedniego przygotowania samochodu. Jednym z czynników, które mogą je zapewnić jest właśnie wprowadzana na runek opona Bridgestone Blizzak DM-V2. Produkowana z mieszanki nowej generacji i z zupełnie nowym wzorem bieżnika ma zapewnić kierowcom lepsze panowanie nad pojazdem w trudnych zimowych warunkach. Opona jest przeznaczona dla crossoverów i samochodów sportowo-użytkowych.


31 sierpnia 2015

Bezpieczna podróż z przyczepą

Wszyscy, którzy udają się w drogę kamperem lub samochodem z przyczepą kempingową, w trosce o bezpieczeństwo, powinni przed wyjazdem sprawdzić stan opon i skorzystać z poniższej listy kontrolnej.


21 sierpnia 2015

Bridgestone wyróżniony Volkswagen Group Award

Nagroda VW Group stanowi wyraz uznania dla międzynarodowych dostawców Grupy Volkswagen, odznaczających się innowacyjnością i niezawodnością. W tym roku otrzymała ją Bridgestone Corporation za osiągnięcia w budowaniu efektywnej współpracy między obiema korporacjami.


10 lipca 2015

Fabryka opon Bridgestone w Burgos z certyfikatem systemu zarządzania energią

Kolejny dowód uznania dla polityki efektywności energetycznej realizowanej przez Bridgestone


08 lipca 2015

Nowy Fiat 500X na oponach Bridgestone Turanza

Najnowszy 500X to kolejny model popularnej serii Fiata 500, który opuszcza linię produkcyjną fabryki w Melfi (Włochy) wyposażony w opony Bridgestone.


30 czerwca 2015

Bridgestone radzi jak przygotować się do wakacyjnej podróży

Firma Bridgestone przygotowała kilka porad, które pomogą dotrzeć do wyznaczonego celu spokojnie i bezpiecznie.


17 czerwca 2015

Bridgestone wspiera studentów z Lodz Solar Team

Bridgestone, największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy oraz sponsor tytularny Bridgestone World Solar Challenge 2015 został partnerem Lodz Solar Team z Politechniki Łódzkiej.


16 czerwca 2015

Badania Bridgestone Premium Safety wykazują wyraźną przewagę opon premium w zakresie bezpieczeństwa

Kierowcy uważa, że wszystkie są takie same: okrągłe i czarne! Nic dziwnego, że około 80% kierowców podczas zakupu opon zwraca się o poradę do dealera samochodowego.


14 maja 2015

Ferrari California T opuści fabrykę w Maranello na oponach Bridgestone Potenza S007

Duża moc, wysokie prędkości i przeciążenia – tym przede wszystkim charakteryzują się samochody sportowe. Aby w pełni wykorzystać ich możliwości, niezbędne są odpowiednie opony gwarantujące bezpieczeństwo i radość z jazdy. Takie osiągi zapewnia sportowa opona Bridgestone Potenza S007, którą marka Ferrari wybrała na pierwszy montaż do modelu California T.


14 kwietnia 2015

Bieżnik pod kontrolą

Technologia czujników ogumienia CAIS firmy Bridgestone gwarantuje większe bezpieczeństwo i komfort z jazdy


26 marca 2015

Opona Bridgestone Turanza T001 wyróżniona przez ADAC oraz magazyn Auto Moto

Wyniki najnowszych testów opon letnich przeprowadzonych przez ADAC potwierdziły skuteczność i niezawodność flagowej opony turystycznej Bridgestone Turanza T001


13 marca 2015

Nowa opona Firestone Multihawk 2

Z początkiem 2015 roku Firestone powiększył swoją ofertę opon letnich o model Multihawk 2. Nowocześnie zaprojektowana i wyprodukowana z innowacyjnych materiałów, jest wszechstronną oponą ze środkowego segmentu cenowego, która sprawdzi się idealnie
w każdych warunkach.


09 marca 2015

Nowa opona Bridgestone B280

Firma Bridgestone, największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy, wprowadza na rynek nową oponę B280, przeznaczoną dla samochodów miejskich


26 lutego 2015

Bridgestone podczas 85 Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie

Największy światowy producent opon i wyrobów z gumy, w tym roku w Genewie przedstawi asortyment innowacyjnych opon i technologii z zakresu efektywności, zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa.